top of page

ALL ON FOUR TEKNİĞİ

All On Four implant tekniği nedir?
Bazen tüm dişlerin eksikliğine bağlı olarak kemik erimesi hızlı ilerler. Bu durum implantlarla sabit protez yapma olanağını kısıtlayabilir. All on four implant tekniği, bu durumlar için geliştirilmiştir. Hiç dişi olmayan ve kemik desteği yetersiz bireylerde sabit protezlerin yapılmasını mümkünleştiren bir yöntemdir. All on four implant tekniği ile belirli açılarla yerleştirilen dört adet dental implant üzerine aynı gün diş protezi yapılabilir.

All On Four implant tekniğinin avantajları nelerdir?
? Tam dişsiz hastalara aynı gün içerisinde tek cerrahi işlemle hem implant uygulaması hem diş protezi yapılabilir.
? Dental implant ameliyatı süresi daha kısadır.
? Kemik artırma teknikleri uygulanmadığından operasyon daha kolaydır.
? Kullanılan dental implant sayısı azaldığından ve ilave cerrahi işlem gerektirmediğinden dolayı, maliyeti klasik dental implant tedavisine oranla daha düşüktür.
? Kişinin dudak-yüz yapısına uygun estetik bir görünüm ve gülme hattı, gülüş estetiği sağlar.
? Temizliği ve bakımı daha kolaydır.
? Hareketli diş protezi kullanamayan, bulantı refleksi olan hastalar için uygundur.
? Hareketli tam protezden (damak protez) farklı geliştirilmiştir. Sınırları daha kısa olduğundan hastanın alışması ve kullanımı daha kolaydır.
? Tedavi süresi, seans aralığı kısadır; il dışından ya da ülke dışından gelen hastalar için ideal bir işlemdir.

All On Four implant tekniği kimlere uygulanabilir?
All On Four implant tekniği; ağızda hiç dişi olmayan, dental implant uygulamasına engel teşkil edecek herhangi bir sistemik hastalığı bulunmayan ve yeterli kemik hacmine sahip tüm hastalara uygulanabilir.

All On Four implant tedavisinin aşamaları nelerdir?
All On Four implant tedavisi planlanan kişinin çene kemiğinin uygunluğunun tayini için bilgisayarlı tomografi üzerinde inceleme ve ölçümler yapılır. Uygunluk tespit edildiğinde 4 adet implant, lokal anestezi ya da genel anestezi altında her bir çene kemiğine yerleştirilir. Aynı gün geçici diş protezi, dental implantların üstüne sabitlenir. İmplant-kemik bağlantısı gerçekleştiğinde, yani 3 aylık süre sonunda hastaya daimi diş protezleri yapılır.

All on four implant işlemi sonrası ağrım olacak mı?
Doğru bir planlamayla başlanan tedavilerde başarı oranı yüksektir. Başarılı bir tedavi yapıldığında işlem sonrası süreç daha konforlu geçer.
Bunun için doktorunuzla tedavi öncesi detayları konuşmalı, onun yönlendirmesi doğrultusunda bazı ilaçları kullanmalısınız. Bazı ilaçların işlem öncesi kullanılmaya başlanması, işlem sonrası geçirilen süreci kolaylaştırır.
Her dental implant operasyonu sonrasında olduğu gibi işlem sonrası bir miktar ağrı ve şişlik görülebilmektedir. Ancak bu şikayetler, doktorunuzun tavsiyesine uygun olarak kullanacağınız ilaçlarla rahatlıkla kontrol altına alınabilmektedir.

All On Four işlemi başarılı bir prosedür müdür?
Yapılan bilimsel çalışmalar, All on four işleminin uzun dönemli takiplerinde yüksek başarı oranına sahip bir tedavi yöntemi olduğunu göstermektedir.

bottom of page