top of page
SmartSelectImage_2018-04-10-17-03-46 .JP
Gülen Bir Kadın

DİJİTAL GÜLÜŞ TASARIMI

 

 

Dijital gülüş tasarımı (Dijital smile design) nedir?
Yüzünüze en uygun gülümsemeyi elde etmeniz için bilgisayarlarla yapılan ölçümlerle elde edilen tasarıma "Dijital Gülüş Tasarımı" denir.
Estetik ve kişinin yüzüne uygun bir gülümsemeyi elde etmenin bazı koşulları vardır.Bu koşullardan en önemlisi kişinin tedavi öncesinde yüz ve diş fotoğraflarının profesyonel bir ortamda çekilmesidir. Dijital smile design (dijital gülüş tasarımı) tekniğinde dişlerde olması gereken altın oranlar kişinin ağız, yüz ve mimik yapısına hatta mesleğine göre hesaplanır, bilgisayar programlarıyla kişiden elde edilen fotoğraflar ve videolar üzerinde incelemeler yapılır. İdeal estetik ölçülerle kişinin dişlerindeki ölçüler arasındaki sapmalar hesaplanır. Ve sapma olan bölgeler uygun olan diş tedavileriyle estetik oranlara getirilir.
Bilgisayarda yapılan analizlere bağlı olarak elde edilen ideal estetik dişlere prova olacak geçici dişler laboratuar ortamında hazırlanır, tedaviye başlamadan hasta ağzına bu dişler geçici olarak uyumlanır. Ve hastanın tedavi sonunda dişlerinin şeklini görmesi mümkün kılınır.
Dijital gülüş tasarımı teknolojisiyle birlikte mükemmel gülüşler tasarlamak ve uygulamak olası hale gelmiştir.

 

Diş Hekimi Sandalyeleri
bottom of page