top of page
Güzel gülümseme
Kadın beyaz dişlek gülümseme

LAMİNE KAPLAMA (YAPRAK DİŞ)

Lamine Kaplama (Yaprak Diş) nedir ?
Dişlerin ön yüzeylerinden çok az aşındırma yapılarak dişe uygulanan estetik porselenlere "Lamine Kaplama" denir.

Lamine Kaplama Nasıl Yapılır?
LAMİNE DİŞ kaplama en koruyucu ve en estetik tedavilerden birisidir. Dişten ortalama 0,3-0,7 mm diş dokusu uzaklaştırmak Lamine uygulaması için yeterlidir. Bu da diğer kaplama yöntemleriyle kıyaslandığında, lamine uygulamasının dişten en az madde kaybı yapılarak uygulanan kaplama yöntemi olduğunu ortaya koymaktadır.

Lamine Kaplamalar İçin Kullanılan Malzemeler Nelerdir?
Lamine-yaprak diş protezlerin yapımı içim birden fazla malzeme kullanılabilir.Burada Hastanın hangisini tercih edeceği önemlidir.Lamine diş kaplama Porselen, kompozit ve akrilik malzemelerinden üretilebilir. Porselen Lamine, lamine kaplama türleri içinde en estetik ve uzun ömürlü olanıdır. 

Lamine Kaplamalar Sararır Mı ?
Porselen Lamineler renk değiştirmez. Kişinin kendi dişini korur ve çay, kahve, sigara, kırmızı şarap gibi diş renklendirici etmenlere karşı dirençlidir. 

Lamineler Kırılır Mı?
Düzgün yapılan lamineleri kırmak zordur. Çok ince olmalarına rağmen, dişe yapıştırıldığında oldukça dayanıklı ve güçlü bir yapıda olmaktadırlar. Oldukça hassas bir uygulamadır. İyi bir klinik ve laboratuvar çalışması gerekir. Hekimin ve diş laboratuvarının bu konu üzerinde teknik bilgisi, estetik anlayışı ile uyumlu bir çalışma yapması gerekmektedir.
 

Güzel gülümseme
bottom of page